Zmora Facebook Fanpage

28 maja 2012

Krajowa Wystawa Psów Myśliwskich - 26.05 - Antoninek

26 maja odbyła się w Antoninku Krajowa Wystawa Psów Myśliwskich, a dla mnie i dla Fenixa druga wspólna wystawa. Pogoda była o wiele lepsza niż w Inowrocławiu, ale też nie było za gorąco czyli - idealnie. Trochę się naczekaliśmy, bo jak zawsze rhodesiany wchodzą dość późno. Jednak posiadanie własnego namiotu ma swoje ogromne plusy - mamy miejsce dla siebie, na swoje ciuchy, na psa, krzesełka, mam gdzie się przebrać. A firma produkująca namioty sporo zarabia, bo to jedyna taka firma w PL.. :D
Na wystawie była masa charcich znajomych i.. wielka niespodzianka od Moniki.
Kilka dni wcześniej o 4 nad ranem przesyłałam jej zdjecia z coursingu w oryginalnych rozmiarach 'na banner'. Nie wiedziałam jaki banner, a na odpowiedź dostałam 'zobaczysz'. I zobaczyłam!

Banner wisiał pod głównym bannerem wystawy, podpisany w prawym dolnym rogu.. :D
Jestem mega, mega zadowolona. 

Jak patrzę po zdjeciach z ringu to jako jedyna byłam ubrana elegancko i jako jedyna wiedziałam jak trzyma się ringówkę, hm..

Co do oceny:
Dziwię się, że jeden rodezjan nie wyleciał z ringu. Na prawdę. Czy nigdzie nie ma zapisu, że pies.. a, jest zapis. Wzorzec mówi: "nieufny wobec obcych osób, ale nie wykazujący strachu ani agresji" Hm.. no cóż.
Druga sprawa: wzorzec mówi: "budowa powinna być zdrowa, bez jakichkolwiek oznak ciężkości". Hm, chyba hodowcy sobie, wzorzec sobie.
Trzecia sprawa: to jest ciekawy rysunek do wzorca: http://www.sangoma.pl/wzorzec/Muzzle.jpg
I też wiele mówi.. + to, że wzorzec zaznacza, że nie powinno być wiszącego podgardla.
KALAHARI KIMYA MAKUMU Monwiere, kl. młodzieży, psyTutaj już Fenixowy wchodzący na ring.. a chwilę później ja dostająca opieprz za zagłodzonego psa. To się uśmiałam. Generalnie: pies źle żywiony od samego początku, teraz też niedożywiony, za chudy, żebra mu widać, takie duże psy to dużo jedzą, a ja nie karmię, podtuczyć trzeba, tu nie ma mięśni, co ja wygaduje.
Chciałam jej powiedzieć, że jak jest niegrzeczny to tydzień jeść nie dostaje i może to od tego taki chudy, ale się powstrzymałam. 
Wniosek na CWC dostaliśmy, ale powiedziane takim żalowo-pogardliwym tonem "Dam to CWC i niech sobie robi z tym co tam chce dalej". A w opisie? Same plusy (głowa, ruch, górna linia) i tylko doczepienie się do klatki piersiowej. Ale CWC dane jakbym ją o nie żebrała.. jeden wielki LOL. 
Generalnie tej pani sędzinie już podziękujemy. Skoro woli molosy, nie rodezjany to już nie mój problem. 
 Fenix w ruchu. Trochę się ociągał, ale później znalazłam na to sposób, który zupełnie nie działa na treningach.

I piękne stój. Jestem z niego dumna. No i ogonek ma na swoim miejscu! Zwykle podwijał go ciut pod dupkę, a tutaj.. cudo. :)

Porównanie o rasę. Przed nami pies kl. młodzieży, za nami suka kl. młodzieży i dalej suka kl. pośrednia. Ta z kl. młodzieży zgarnęła rasę. 

 Porównanie w ruchu - przed nami suka weteranka.
I porównania w ruchu ciąg dalszy. 

Podsumowując:
FENIX Dymaczewska Kraina
doskonała, lok. 1
CWC, Zwycięzca Psów

To nasza druga wspólna wystawa i pierwsze Fenixowe dorosłe CWC.

1 komentarz:

  1. Rodezjany byłyby fajne, gdyby miały więcej umaszczeń...
    ale gratuluję ;)
    mogę dodać waszego bloga do mnie?

    OdpowiedzUsuń