Zmora Facebook Fanpage

9 marca 2012

Badania, badania..


Tak więc powyżej piękne gireczki Zmory w trzech ujęciach. :D  Stresu było bardzo dużo, bo niby nie, ale jednak jak coś wyjdzie z tymi nóżkami to co dalej?! Na szczęście na 90% nic z nimi nie jest i wszystko jest w jak najlepszym porządku. Także seminarium agility nie przeleci mi koło nosa, nie będę się bała, że coś się dzieje a ja o tym nie wiem. 
Przy okazji została pobrana krew do morfologii i biochemii i zobaczymy co jutro powie nam jeszcze jeden wet. Przy okazji trzeba zrobić badanie kału i USG, ale do tego drugiego musi mieć pełny pęcherz a to ciężko u niej uzyskać.. tym bardziej, że jest przed cieczką i cały czas posikuje. No nic. 
Dodatkowo mamy nową obrożę - półzacisk z Ami Play, zobaczymy jak się sprawdzi. 

Co do przebiegu samych badań - mój pies przeszedł sam siebie. Mimo, że było to dla niej bardzo niekomfortowe co było widać wyraźnie to nie robiła scen, nie wyrywała się, nie kombinowała, dawała się trzymać za łapy obcemu facetowi i każdą pozycję trzeba było robić tylko raz. Wet sam był zdziwiony, że pierwsze zdjęcie i wszystko ok i nie trzeba głupiego jasia dawać ani się męczyć. Podobno niewiele psów jest tak grzecznych. :) 
Pobieranie krwi też poszło bezproblemowo, łapek nie wyrywała, nic ją nie zabolało.
Temperatura 38 stopni, ząbki ok, uszy ok, serce też ok. 
Waga: 24,5kg

Przy okazji też Zmora zaczęła się zmieniać, na razie na lepsze! Ostatnio bawi się z psami. I to nie w 'zgnoimy małego pieska' co dotychczas było jej ulubioną formą aktywności jeśli miała taką możliwość, a w gonito.. I to ona ucieka! No, czasem też goni, ale nie w formie wrednej suki.. ;) Szczekającą do ucha Dorę trzeba jednak trochę oburczeć.

A co Ty tam masz?!

Afra, Dora, Zmo

Ktoś tu nie nadąża za owsikiem ;)
4 komentarze:

 1. To dobrze że wszystko w porządku:)
  Agility to sport stworzony SPECJALNIE dla Was!;DD
  Jakie piękne trio, Zmora umie pozować?
  Och, cieczka wszystko popsuje, zawsze!
  pozdrawiam i zapraszam do mnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wątpię czy specjalnie dla nas z jej cielokowatością. :D Ale dobrze się w nim bawimy.
   Zmora jest 'męczona' aparatem od zawsze, wiec pozuje bezproblemowo :P

   Usuń
 2. Fajny post.
  Ostatnie zdjęcie jest geeenialne! :)

  OdpowiedzUsuń